Asla Pes ETME!

Hayatta her kim olursanız olun , her neyle uğraşıyorsanız uğraşın , hedeflerinize veya hayallerinize giden yolda önünüze Büyük-Küçük engeller çıkacaktır. Geçenlerde izlediğim bir motivasyon (Kısa) filminde çok hoşuma giden bir cümle yakaladım.

Hayallerine giden yolda sana engel olan her şeye , Topyekün Savaş Aç!

Çok haklı değil mi? Sana engel olan insanlarla neden barış halinde yaşayasın ki? Pekala , bunu kişiselleştirmeyelim. Olaya kişiler üzerinden değil de daha çok maddeler üzerinden yürüyelim. Mesela bilgisayar? Veya telefon? Veya televizyon? Veya , veya , veya.. Aslına bakarsanız bu yazıyı yazmamdaki amaç bu. Maddeler (Bilgisayar-Telefon-Televizyon vs.) birer engel değiller. Burada bir hata var , onlar birer araç. Yaklaşık 6 Ay önce hayatımda gerçekten çok doğru bir karar aldım: Engelleri birer Araç haline dönüştür!


Kulağa hoş geliyor değil mi? Bilgisayar üzerinden gidelim , aslında bu alet bir nimet. Sadece bunu faydalı-zararlı şekilde kullanıp kullanmayacağınız sizlerin vermesi gerek önemli bir karar. Bilgisayarın başına geçip , saatlerce oyun da oynayabilirsiniz? (Ki ben uzun süre yaptım bir işe yaradığı yok , tecbüreyle sabittir.) Veya bilgisayarın başına geçip , belirlediğiniz size faydalı olacak olan İnternet Sitelerini-Blog Sayfalarını-Youtube Kanallarını-Gazeteleri okuyup , izleyebilirsiniz.

Dipnot: Bu tarz , faydalı Siteler-Bloglar veya YouTube Kanalları ile ilgili yeni bir yazı paylaşacağım ve linki bu yazıya da ekleyeceğim.

Peki ya telefon? İnanın bana , en az bilgisayar kadar telefonun da günahı var. Bırakın her sabah kalktığınızda Facebook’da dolaşmayı! Bırakın gözünüzü açar açmaz Twitter’a sarılmayı! Onun yerine , önce güzel bir duş ardından da lezzetli bir kahvaltı yapın. Gününüzün çok çok daha enerjik , mutlu ve huzurlu geçeceğine garanti veririm.


Maddelerle olan savaşımız kısa sürdüğüne göre kusura bakmayın ama gene insanlara geleceğim yalnız merak etmeyin , sevdikleriniz değil onlar sizin. Ben diğer gruptan bahsedeceğim. Hani şu tek derdi: “Ben yapamadıysam , o hiç yapamaz!” deyip , aslında içten içe sizi kıskanan lakin bir yandan da moralinizi bozan grup. Hayatta her zaman karşınıza çıkacak olan insan tipinden bahsediyoruz sayın , sevgili dostlarım.

Bunlar öyle insanlardır ki: Tuvalette bulunan bakterilerden çok daha hızlı ürer ve yayılırlar. (Ağır oldu galiba?) Siz “Girişimci Ruhlu” kardeşlerim , bu tarz insanlardan çok çok daha öndesiniz. Sizden tek bir ricam var: Bu insanlara boyun eğmeyin!

Haydi Esen Kalın..!

Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşa , Yarın ölecekmiş gibi ibadet et.

-Muhammed Mustafa (SAV)

ssstt-azcuk-sesuz-ol-daa
ASLA VAZGEÇME!

 

 

Reklamlar

One thought on “Asla Pes ETME!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s